-- Szyjemy obrusy na wymiar. Szybkie terminy realizacji. --

Poszewka na poduszkę

{[description]}

Poszewka na poduszkę

Poszewkę na poduszkę można znaleźć prawdopodobnie w każdym domu. Ba! Zapewne nawet nie jedną, a kilka- kilkanaście, o najróżniejszych wzorach i rozmiarach. Poszewka na poduszkę to odpowiednio spreparowany kawałek materiału, który służy jako powłoczka na poduszkę.

Dzięki temu poduszka:

  • jest chroniona przed zabrudzeniami (poszewkę można w każdym momencie zdjąć i uprać bądź wymienić na nową), 
  • zyskuje bardziej atrakcyjny wygląd. 

Rozmiary poszewek na poduszkę

Dostępnych jest bardzo wiele rozmiarów poszewek na poduszki. Do najpopularniejszych należą - 70x80, czyli standardowa wielkość poszewki na typową poduszkę, 50x60 na tzw. "pół poduszkę" oraz kwadrat (40x40) na małą poduszkę, potocznie określaną "Jasiem" lub "Jaśkiem". 

Warto również wspomnieć o istnieniu poduszek medycznych, które również coraz chętniej są kupowane w celach ortopedycznych. Ich najczęstsze wymiary to 42x56 lub nieco szersza - 42x66. 

Możesz też spotkać wiele innych rozmiarów poszewek. 

Warto dodać, że powyższe rozmiary są charakterystyczne w PolsCe. W innych państwach te standardy są często odmienne. 

Wzory poszewek na poduszkę

Możliwości wyboru są niemal nieograniczone. Każdy znajdzie wzór idealny do wystroju i stylu wnętrza swojego mieszkania. Znajdziesz poszewki w jednolitym kolorze, w geometryczne wzory, w paski, w kratkę, w kropki, serduszka, z wizerunkiem zwierząt czy ulubionej postaci z bajki Twojego dziecka. Podobnie jeśli chodzi o materiał, z którego poszewka może być wykonana. Poszewki mogą być bawełniane, z kory, z wiskozy, z lnu, aksamitu. Do najbardziej ekskluzywnych należą te z jedwabiu. Na skutek tego poszewki posiadają różną strukturę i sprawiają różne wrażenia w dotyku.    


« wstecz | w górę