Polecamy kolorowe i miłe w dotyku ręczniki polskiej produkcji. Zamówienia realizujemy w 24h. Zapraszamy do zakupów

Świąteczny obrus

{[description]}

Świąteczny obrus

Obrus to ważny element dekoracyjny podczas świąt. Przez niektórych jest uznawany za element wystroju obowiązkowy na co dzień, zatem w święta tym bardziej nie może go zabraknąć. Obrus chroni stół przed zabrudzeniami z jedzenia lub uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi na przykład przez noże – łatwiej i taniej wymienić obrus niż stół.

Jednak obrus pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną z racji tego, iż sami możemy dowolnie wybierać i zmieniać jego wzór. Podczas świąt, dzięki obrusowi stół wydaje się bardziej schludny, a domownicy sprawiają wrażenie dbających o porządek i zorganizowanych. Obecnie na rynku znajdziemy niezliczoną ilość wzorów w kolorze białym, kremowym, czerwonym bądź też zielonym, takich, które pasują na święta oraz do użytku codziennego. Jednak przy wyborze obrusu, musimy pamiętać o odpowiednich wymiarach.

Wymiary obrusu - jak dobrać wielkość obrusu?

Wymiary obrusu zależne są oczywiście od rozmiarów stołu. Przy wybieraniu obrusu należy zawsze pamiętać, żeby doliczyć do wymiarów stołu około 20 cm z każdej strony, tak aby obrus mógł swobodnie opadać. 

Materiał obrusu świątecznego

Świąteczny obrus może być wykonany z różnych materiałów. Od tych całkowicie naturalnych, przez sztuczne, aż po syntetyczne. Obrus wykonany z bawełny ma gładką strukturę, przez co będzie przyjemny podczas dotykania. Obrus lniany natomiast będzie nieco bardziej szorstki i chłodny w dotyku. Obrusy wykonane z poliestru nie gniotą się i są łatwe w konserwacji, a wiskozowe mają dość śliską powierzchnię, przez co mogą się błyszczeć. Świąteczne obrusy mogą też być wykonywane z kilku materiałów łączonych ze sobą. Popularnym połączeniem jest na przykład len i bawełna lub bawełna i poliester.

W sklepie internetowym Marion znajdziesz szeroką ofertę obrusów świątecznych.


« wstecz | w górę